Dünyaya açılan pencere, Harran Üniversitesi

Harran Üniversitesi ‘Yurtdışından Öğrenci Kabul Yönergesi’ hükümlerine uygun olarak 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında doktora ve yüksek lisans öğrencisi kabul edecek.

Türkiye’de her bin kişiye bir doktoralı insan hedefi kapsamında, ilk kez başlatılan ve 100 tematik alanda doktora bursu verilecek üniversiteler ve programları çerçevesinde Harran Üniversitesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yurtdışından doktora ve yüksek lisans öğrencisi kabul edecek.

Harran, Rekor Başvuru Aldı

Harran Üniversitesi 10 fakülte ve 1 yüksekokul bünyesinde 110 yabancı uyruklu öğrenci alımı amacıyla ağustos ayının başında çıkan ilanla rekor başvuru aldı.

Üniversite Rektörü, Prof. Dr. Ramazan Taşaltın konu ile ilgili 2 binin üzerinde müracaat olduğunu söyledi. Taşaltın, Türkçe, İngilizce ve Arapça verilecek olan doktora ve yüksek lisans kadrolarına başvuru süresinin dolmasına bir hafta kala 2 binin üzerinde müracaat aldıklarını bunun üniversitemiz açısından bir rekor olduğunu söyledi. Ayrıca Taşaltın açıklamasında, “Harran Üniversitesi eğitimde Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olma yolunda emin adımlarla yürümekte, ülkemizin bilim adamı açığını kapatmada öncü rol üstlenmektedir.” dedi.

Tarihin en eski üniversitelerinden biri olan Üniversite’nin hakettiği değeri bulması temennisi içerisinden olan akademik dünya, yeniden ayağa kalkacağı günü iple çekiyor.

Ahmet Doğan
Follow Me

Ahmet Doğan

Araştırmacı - Yazar
Elektrik - Elektronik Mühendisliğinden 2014'te mezun oldu. Aynı alanda Yüksek Lisans eğitimine devam ederken, aynı zamanda ULUSLARARASI İLİŞKİLER lisans bölümünü okumaktadır. İnsan Hakları alanında ve Mülteci alanında Uluslararası bir Sivil Toplum Kuruluşunda çalışmaktadır.
Ahmet Doğan
Follow Me

Ahmet Doğan

Araştırmacı - Yazar Elektrik - Elektronik Mühendisliğinden 2014'te mezun oldu. Aynı alanda Yüksek Lisans eğitimine devam ederken, aynı zamanda ULUSLARARASI İLİŞKİLER lisans bölümünü okumaktadır. İnsan Hakları alanında ve Mülteci alanında Uluslararası bir Sivil Toplum Kuruluşunda çalışmaktadır.

Dünyaya açılan pencere, Harran Üniversitesi” için 2 yorum

 • 28 Ağustos 2017 tarihinde, saat 00:30
  Permalink

  Harran Üniversitesinin eğitimide keşke dünya’ya açılabilecek kadar kaliteli olsa.

  Yanıtla
 • 7 Eylül 2017 tarihinde, saat 08:57
  Permalink

  Tarihin en eski üniversitelerinden biri olan Harran Üniversitesi maalesef yönetim ve akademik sıkıntılarından dolayı tarihe gömülüyor.. 🙁

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir