Avrupa Komisyonu’ndan DCLead alanında Uluslararası Öğrenciler için 2018 Yüksek Lisans Bursu

Avrupa Komisyonu, Uluslararası Öğrenciler için DCLead’te Masters Bursu’nu ilan etti. Avrupa Birliği Erasmus + programı, Konsorsiyuma 40’ın üzerinde burs imkânı sağladı. 2016-2017 eğitim yılından başlayarak, her yıl yaklaşık 12 – 15 arası burs sağlanacaktır. Bu burslar üç yıldır.

 

Dijital İletişim Liderliği Yüksek Lisansı (DCLead), disiplinlerarası ve uluslararası bir bakış açısı ile geniş ve yeni sayısal iletişim alanına yaklaşır ve pratik bilgi ve becerilerle gelişmiş akademik tartışmaları bir araya getirir. Avrupa Komisyonu Burs Programı, alanın gelecekteki liderleri için dijital iletişimde tekno – deterministik olmayan, sosyal ve etik bir yansımayı desteklemektedir.

Avrupa Komisyonu bursuna başvuru yapmak için GRE / Test puanı zorunlu değildir. Testi geçtiyseniz, sonuçlar uygulamaya dahil edilmelidir.

Burs Hakkında Detaylı Bilgiler

Burs Seviyesi: Yüksek lisans programına devam etmek için burs mevcuttur.

Çalışma Konusu: Üniversitenin sunduğu konulardan herhangi birinde burs verilmektedir.

Burs Miktarı: Ortak Ülkeler E + Bursiyerlere, 24 ay boyunca maksimum 1.000 EUR, seyahat masrafları için 1.000 ya da 3.000 EUR tutarında, ülkenin koordinasyon üniversitesine (Salzburg Üniversitesi) olan mesafesine bağlı olarak bir ücret ödenmesi, ve kurulum maliyetleri için 1.000 EUR. Hibe, katılım masraflarını da kapsar.

Burs Sayısı: 2016-2017 yılları arasında olmak üzere, her yıl yaklaşık 12 ila 15 burs üç yıl boyunca hizmet verecek.

Avrupa Komisyon Bursu

“DCLead: Dijital İletişim Liderliği”, Paris-Londra Üniversitesi Salzburg, İletişim Araştırmaları Bölümü tarafından koordine edilen EMJMD Programı, Aalborg Üniversitesi (AAU), Danimarka ve Vrije Üniversitesi Brussel ( VUB), Belçika programları için burs alınabilir.

 

Uygunluk: Başvuru sahiplerinin burs için uygun olması için aşağıdaki kriterleri taşımalıdır.

 • Bursların %75’i Ortak Ülkelerden olmasına rağmen, her ülkeden başvuru yapılabilmektedir.
 • Adayların, aynı akademik yıl için 3’den fazla Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans Programı için burs başvurusunda bulunmasına izin verilmez.
 • Adaylar, 12 aylık bir kuralın varlığına dikkat etmelidir: başvuru tarihinden önce beş yıl içinde bir program ülkesinde 12 aydan fazla yaşayan bir ortak ülkeden herhangi bir aday, yalnızca program ülke bursu için başvurabilir .

Uyruk: Uygun ülkeler:

 • Avrupa Komisyonu Program Ülkeleri, Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri: Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, İspanya, İsveç, İngiltere ve aşağıdaki AB dışı program ülkeleri: Eski Yugoslav Cumhuriyeti Makedonya, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Türkiye.
 • Ortak ülkeler, Program Ülkeleri olmayan diğer ülkelerdir.

Üniversite Kayıt Şartı:

 • Giriş Koşulları: Öğrencilerin önceki derecelerine sahip olmaları gerekir.
 • İngilizce Dil Gereksinimleri: Başvuru sahipleri İngilizce yeterliliklerini göstermelidir. Bu, aşağıdaki testler ve diplomalarla yapılabilir:
 • IELTS (akademik test): en az ortalama puanı 6.5
 • TOEFL (kağıt tabanlı): 560
 • TOEFL (İnternet tabanlı veya iBT): 88 – kurumsal kod B398’dir.
 • Cambridge Yeterlik Belgesi (CPE), A, B veya C Sınıfları
 • İleri İngilizce Sertifikası (CAE), A, B veya C Sınıfları
 • A veya B. dereceli Cambridge İlk Sertifika.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılacaktır

Avrupa Komisyonu Burs başvurusu uygulama üzerinden ONLİNE olacaktır. Gerekli tüm belgeleri sunacak olan adaylar yalnızca inceleme için uygun olacaktır.

İlk aşamada, adaylar çevrimiçi başvuru formunu doldurur ve talep edildiğinde, aşağıdaki belgeleri içeren 50 MB’dan daha küçük bir PDF dosyasını iliştirirler:

 • Özgeçmiş (CV), Europass web sitesindeki İngilizce şablona dayalıdır
 • Kimlik belgesi ve vatandaşlık belgesi (pasaportun renkli taranmış kopyası: kullanılmayan sayfalar dahil olmak üzere tüm sayfalar)
 • Orijinal (belge İngilizce veya Almanca olarak verilmemişse sertifikalı çeviri) üniversite diplomalarının taranması.
 • Üniversitenizin çalışma sonuçlarının resmi transkriptini belge orijinalinden (İngilizce veya Almanca olarak yayınlanmazsa belgelenen sertifikalı belge) taramaktadır.

   Motivasyon mektubu

 • Mektubunda, aday, dijital iletişim liderliğinde ustaya geçmiş deneyimlerin nasıl hazırlandığını, bu programın kendi kariyer perspektiflerini nasıl geliştirdiğini ve adayın neden bu konuyla ilgilendiğini açıklamak zorundadır sayısal iletişim liderliğinin.
 • Motivasyon mektubu:
 • PDF dosyası olarak kaydedilmeden önce bir kelime işlemci yazılımı kullanarak yazılmalı
 • Boşluklar da dahil olmak üzere 6.000-10.000 karakter uzunluğunda
 • Times New Roman veya Book Antiqua yazı tipi boyutu kullanarak türler 12
 • Sayfa boyutu A4
 • Satır içi 1.5 boşluk kullanarak yazılmış
 • Mektubun başlığı BOLD’da olmalıdır ve Motivation Letter’ını (adınız) okumalıdır.
 • Sayfalar numaralandırılmalı
 • El yazısı harflerin kabul edilmediğini unutmayın. Minimum şartdan kısa bir mektup kabul edilir, ancak adayın bir dezavantaj olması muhtemeldir.
 • İki (en az) veya üç (en fazla) Tavsiye Mektubu. Bunların bir şablona uyması gerekmez. Tek şart, başvuruyu yapan kişinin iletişim ayrıntılarının açıkça yazıldığı ve bir ticari e-posta adresi [özel değil] ve bir telefon numarası içermesi gerekir.
 • Üç hakemin ismi ve iletişim bilgileri. Bunlar, adaylarla işbirliği yaptıklarını ve kendisiyle ilgili sorularını cevaplamaya istekli olan kişilerin iletişim ayrıntılarını içeriyor. Bu referanslardan biri, adayın öğretmeni veya öğretmeni olan bir akademisyendir. Hakemler, tavsiye mektuplarını veya diğer kişileri yazanlarla aynı kişiler olabilir. Hakemlerin İngilizce veya Almanca iletişim kurabilmeleri gerektiğini lütfen unutmayın.

 

Detaylar

Online Başvuru Formu

Son Başvuru Tarihi: Burs başvurusu için son başvuru tarihi 1 Aralık 2017’dir.

Burs İnternet Bağlantısı

 

 

Ahmet Doğan
Follow Me

Ahmet Doğan

Araştırmacı - Yazar
Elektrik - Elektronik Mühendisliğinden 2014'te mezun oldu. Aynı alanda Yüksek Lisans eğitimine devam ederken, aynı zamanda ULUSLARARASI İLİŞKİLER lisans bölümünü okumaktadır. İnsan Hakları alanında ve Mülteci alanında Uluslararası bir Sivil Toplum Kuruluşunda çalışmaktadır.
Ahmet Doğan
Follow Me

Ahmet Doğan

Araştırmacı - Yazar Elektrik - Elektronik Mühendisliğinden 2014'te mezun oldu. Aynı alanda Yüksek Lisans eğitimine devam ederken, aynı zamanda ULUSLARARASI İLİŞKİLER lisans bölümünü okumaktadır. İnsan Hakları alanında ve Mülteci alanında Uluslararası bir Sivil Toplum Kuruluşunda çalışmaktadır.

Avrupa Komisyonu’ndan DCLead alanında Uluslararası Öğrenciler için 2018 Yüksek Lisans Bursu” için 55 yorum

 • 9 Mayıs 2018 tarihinde, saat 20:52
  Permalink

  nice information you share we also publish news about grants and scholarships read this news
  Saint Leo University Best Online MBA programs in USA
  The Saint Leo University is happy to invite students for Best Saint Leo Online MBA programs opportunity. Students who want to fund their higher studies can select Best Saint Leo Online MBA programs equal to a savings of $6,000 within the course of a qualifying pupil’s program. The Saint Leo University is a private, nonprofit, Roman Catholic liberal arts college situated in 1889. Head Campus of Saint Leo University is in Florida.
  https://www.scholarshipcart.com/saint-leo-university-best-online-mba-programs-in-usa/

  Yanıtla
 • 13 Mayıs 2018 tarihinde, saat 12:18
  Permalink

  Данный ресурс весьма полезна для тех, кто захочет брать заемные деньги в интернете на карточку Master Csrd. Работая с kredit-onlajn.site каждый получит следующие превосходства:

  Большое количество проверенных Микрофинансовых организаций. У нас на вебсайте собраны микрозаймовые фирмы с с отличной репутацией.

  Большой выбор вариантов. вы сможете подобрать на Kredit-Onlajn.Site как 5000 рублей займ на карту срочно без проверки кредитной истории, так и другие опции. мы всегда рады сотрудничеству!

  Yanıtla
 • 13 Mayıs 2018 tarihinde, saat 17:23
  Permalink

  sildenafil citrate 100mg tab side effects
  lowest price ever sildenafil citrate 100mg
  sildenafil citrate dosage recommendations
  sildenafil citrate 100mg 8 tablets

  Yanıtla
 • 13 Mayıs 2018 tarihinde, saat 19:27
  Permalink

  sildenafil citrate liquid dosage
  sildenafil citrate 100mg prices
  wholesale sildenafil citrate tablets 100mg
  sildenafil citrate tablets 100mg reviews

  Yanıtla
 • 14 Mayıs 2018 tarihinde, saat 18:30
  Permalink

  если кому-то незамедлительно необходимы мани на месяц, вы можете отправить запрос в финансовую организацию для оформления микрозайма на карточку Виза или srochno-kredit.com.

  На нынешний час в Украине очень при очень модны кредиты на карту любого банка, если кого-нибудь заинтересовал данный вопрос srochno-kredit.com, можете перейти на site для того чтобы получить информацию по микрозаймам.

  тут ты можешь выбрать интересные условия и сделать заявку сидя за компьютером – все делается онлайн. На сайте подобраны только лучшие банковские организации и МФО, подтверждают заявки в 84-87 процентах случаев.

  На данном сайте srochno-kredit.com представлено большое количество частных кредитных организаций, которые обеспечивают срочные займы. Каждый может получить займ не больше 15 тысяч гривен со сроком пользования до 30 суток.

  Yanıtla
 • 19 Mayıs 2018 tarihinde, saat 09:49
  Permalink

  Вже рецепти закруток все так само актуальні, як і раніше, тому що це найкращий спосіб забеспечити родину смачною і корисними заготовками з овочів з огороду.
  При цьому не потрібно забувать про економію, яка досягається за рахунок власної консервації огірків і томатів. Найбільше різноманіття покрокових рецептів, дає можливість навіть молодій і недосвідченій господині підібрати кращий варіант приготування власних заготовок на зиму.

  На сторінці: http://www.xpert.com.ua/kvasheni-cabachku-na-zumy.html Як приготувати маринад, соління, заправку, сік, джем, пікантні закуски і заготовки овочів? це питання виникає літом, коли багато фруктових культур, овочевих культур і ягід сягає свого піку. восени в багатьох виникає питання, як засолити гриби та приготувати квашену капусту.

  Господарі, які утримують худобу і птицю, хочуть знати закрутки тушонки приготованого в домашніх умовах, а любителі риболовлі залюбки дізнаються, як закрутити під кришку спійману рибу.

  Yanıtla
 • 21 Mayıs 2018 tarihinde, saat 20:39
  Permalink

  Срочно! 12.05.2018 НОВИНИ Вчасний займ швидко на карту швидко в країні для непрацевлаштованих є найкращим варіантом. швидкі бистрі кредити вважаються більш затребуваними, ніж банківські, оскільки для них позики краще заповнити заяву і надати паспорт та іпн. перегляд онлайн заявки зазвичай триває дуже швидко, потім кошти зачислюються на карту банку позичальника, рахунок банку чи знімаються гривнями в одному з відділень МФО чи банківської установи.

  Взяття кредиту онлайн треба зробити на сайті bankcreditcard.com.ua швидко гроші адреса віділення, не виходячі з будинку, отримавши інтернетом. коли оформлення заявки онлайн на кредит на руки – післяотримання кращого рішення треба прибути в відділення кредитної компанії і, показавши необхідні документи, отримати гривні на руки.

  Yanıtla
 • 21 Mayıs 2018 tarihinde, saat 20:41
  Permalink

  Срочно! 23.05.2018 НОВИНИ Вчасний займ онлайн на банківську картку точно в місті для непрацюючих є найкращим варіантом. швидкі бистрі кредити вважаються затребуванішими, чи від банку, оскільки для них взяття достатньо заповнити заяву розкрити дані про особу. перегляд онлайн заявки зазвичай займає дуже швидко, і після цього гроші пересилаються на банківську карту позичальника, рахунок банку чи знімаються на руки в одному з відділень організації з кредитування або банку.

  Оформлення заявки онлайн можна зробити на сайті bankcreditcard.com.ua отримати кредит готівкою київ, не виходячі з будинку, скориставшись доступом до мережі інтернет. у разі перегляд онлайн заявки на кредит готівкою – післяотримання позитивного рішення треба прибути в відділення МФО і, надавши всі документи, отримати гроші готівкою.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir